Hírek
Hírek : Juventus-Milan 4:2

Juventus-Milan 4:2

nso.hu,Török Olivér  2008.12.15. 14:00

Amauri(a képen,háttérben Del Piero) szenzációs játéka ,és Sissoko akarása meghozta az elvárt eredményt megvertük a Milant.(a cikkben a mérközés összefoglalója,statisztika,tabella,)

SERIE A. Remek színvonalú, látványos csatát hozott a Juve–Milan, mely a torinóiak megérdemelt 4–2-es győzelmével ért véget

Fejjel, lábbal és fejben is jobb volt a Juventus a rangadón

A Serie A 16. fordulójának záró rangadóján az Inter üldözői feszültek egymásnak. A sokkal többet futó, veszélyesebb és jobb Juventus 3–1-es félidő után 4–2-re győzött a 66. perctől, Zambrotta kiállítása után emberhátrányban játszó AC Milan ellen – teljesen megérdemelten. A Juve maradt második és hat ponttal áll a listavezető milánói fekete-kékek mögött.

Chiellini bólint, a Juve pedig ismét vezet: ezzel lett 2–1
Fotó: Reuters

Minden tétmérkőzést beszámítva 200. alkalommal találkozott egymással a Juventus és az AC Milan, és a szakadó esőben lejátszott rangadó után a „zebrák” drukkerei teljesen megérdemelt győzelemnek örülhettek.

Az első tíz perc jó olasz szokás szerint óvatos játékkal telt, a Juve átengedte a terepet a Milannak, a piros-feketék viszont (akik Flamini és Kaká nélkül játszottak) nem tudtak mit kezdeni labdabirtoklási fölényükkel.

Ezután azonban átvette az irányítást a Juve, és több helyzetet is kidolgozott, majd büntetőből meg is szerezte a vezetést, miután Jankulovski elkaszálta Alessandro Del Pierót. A Juve kapitánya félmagasan, kíméletlenül bevarrta a büntetőt (1–0).

A gól után nagyon megélénkült a játék, a Milan pedig hirtelen jóval veszélyesebben kezdett támadni. Pirlo megpattanó szabadrúgását Manninger védte, de a 31. percben az osztrák kapus is tehetetlen volt.

Kaladze szerzett labdát nagyon keményen, majd balra, Ronaldinhóhoz passzolt, aki lövés helyett okosan középre adott, Patónak pedig már csak az üres kapuba kellett lőnie (1–1). Gyönyörű akció volt!

A vendégek nagyon keveset örülhettek az egyenlítésnek, mert kijött védelmük egyik legnagyobb hibája: egyszerűen tehetetlenek voltak a hazai beívelésekkel szemben. Előbb jobb oldali szöglet után Chiellini fejelt zavartalanul a kapuba (2–1), majd a 41. percben a Nedved helyére beállt, remekül játszó De Ceglie beadását bólintotta be Amauri (3–1) – a védők mindkét esetben intenzíven nézelődtek…

A második félidő ismét veszélyes hazai beíveléssel kezdődött. Del Piero szöglete után Ambrosini bólintotta rossz helyre a labdát, Sissoko "fű alatt" laposan, pattogós lövést eresztett meg, amit Abbiati hatalmas bravúrral nyomott ki a jobb alsóból!

A Milan aztán első (fél-) lehetőségéből szépített is: a piros-feketék az 56. percben addig passzolgattak türelmesen, amíg Ambrosini elé nem került a labda, a védekező középpályás távoli lövése pedig Chiellinin megpattanva utat talált a kapuba (3–2)!

A 65. perc után aztán gyorsan eldőlt a meccs: előbb De Cegliét rúgta fel Zambrotta egy pirosért cserébe, majd egy szép Juve-akció után Amauri rázta le Jankulovskit, és lőtt a kapuba (4–2).

Az ellenfelét szétfutó Juventus még egy Del Piero-kapufával is jelezte: ha teheti, megrendítő csapást mér a Milanra. Ez végül elmaradt, de a vendégeknek így is fájhatott a fejük: ennyi hibával és ilyen kevés futással képtelenség nagy rangadót nyerni, a „zebrák” 4–2-es győzelme pedig tökéletesen megérdemeltnek mondható.

Gennaro Gattuso harci szelleme és labdaszerzései bizony nagyon hiányoztak a piros-feketéktől…

JEGYZŐKÖNYV
Gólszerző(k): Del Piero (16. – 11-esből), Chiellini (34.), Amauri (41., 69.), ill. Pato (31.), Ambrosini (56.)
Csere: Nedved h. De Ceglie (30.), Sissoko h. C. Zanetti (88.), Amauri h. Iaquinta (89.), ill. Emerson h. Sevcsenko (46.), Ambrosini h. Antonini (74.), Pato h. F. Inzaghi (76.)
Sárga lap: Mellberg (38.), Sissoko (75.) ill. Emerson (35.), Zambrotta (37.), Ambrosini (73.)
Kiállítva: Zambrotta (66.)