Hírek
Hírek : A felemás hét

A felemás hét

nso.hu,Török Olivér  2009.01.28. 23:12

A Firenzei sikert és az Udinei buktát hozta  ez a hét! Inter a nagy nyertese a Udinei botlásnak.mivel a Milan is csak Beckham óriási szabadrúgás góljának ellenére x-elt a  San Siróban.  (képen Marchisio Fiorentina elleni meccs győztes és egyetlen gólja)

SERIE

SERIE A. A 20. fordulóban Claudio Marchisio gólja döntött. A Juve jobb gólkülönbségének köszönhetően vezet a bajnokságban

Rengeteg helyzet, egy gól: nyert a Juventus a Fiorentina ellen

Az olasz első osztály 20. fordulójának rangadóján a Juventus hazai pályán múlta felül a szürkén játszó Fiorentinát. A torinóiak végig többet veszélyeztettek, aktívabban mozogtak a pályán. A győztes gól az első félidőben esett: Claudio Marchisio gyönyörű támadás végén talált be.
A pillanat, amely eldöntötte a három pont sorsát
Fotó: Reuters

A Juventus kezdte jobban a mérkőzést, a 9. percben Alessandro Del Piero tesztelte Sebastian Frey kapust, majd hat perccel később remek cselsorozata végén Amauri veszélyeztetett.

A FIORENTINA ELNÖKE ELÉGEDETLEN A BÍRÓVAL

Élesen kritizálta a Juventus–Fiorentina rangadó játékvezetőjét Andrea Della Valle, a „violák” elnöke.

„Undorító, amit láttam. Gyerekes hibákat követett el a bíró, elképesztő volt, ahogy vezette a meccset. Remélem, jövő héten Pierluigi Collina meg tudja magyarázni, hogy miért sújtanak mindig minket a játékvezetők – magyarázatot várok a bírók főnökétől.”
A 21. percben érett góllá a hazaiak fölénye, Marchisio szenzációs kiugratást kapott Del Pierótól, majd Frey mellett a kapu jobb oldalába gurított.

A félidő hátralevő része több nagy helyzetet hozott, először Pavel Nedved maradt le egy beadásról, majd Freynek Marchionni elől kellett tisztáznia.

A második félidőben sem kapcsolt rá a Fiorentina, Freynek újabb bravúrokat kellett bemutatni ahhoz, hogy a Fiorentina ne kapjon újabb gólokat. A 61. percben Del Piero és Marchionni összjátéka után Zdenek Grygera lövését tolta ki a kapus.

A Fiorentina első komoly helyzetére 71 percet kellett várni, amikor is Alberto Gilardino veszélyeztetett.

Ezután ismét a Juventusé volt a főszerep, de Giovinco is óriási helyzetet hibázott a Fiorentina kapuja előtt. A mérkőzés összképét tekintve izgalmas meccsen megérdemelten szerezte meg a három pontot a torinói együttes, mely ezzel – ha egy góllal is – ideiglenesen átvette az Internazionale előtt a vezetést a Serie A-ban.

A zebrák remek szériájára jellemző, hogy a csapat utolsó 18 tétmeccsén 14–3–1-es mérleget mutathat fel, az összképet egyedül az Inter elleni vereség rontja...

„Álomszerű, hogy győztes gólt lőttem, meg kell köszönnöm Alexnek, hogy remek gólpasszt adott. Remélem, vasárnap megbotlik az Inter, de még hosszú az idény, bármi megtörténhet” – nyilatkozta a meccs után az első Serie A-s találatát szerző Marchisio, aki a súlyos beteg egykori AC Milan- és Fiorentina-játékosnak, Stefano Borgonovónak ajándékozza mezét.

SERIE A

20. FORDULÓ
Juventus–Fiorentina 1–0 (Marchisio 21.)
A. A listavezető a Catania otthonában diadalmaskodott 2–1-re, a Juventus Udinében szenvedett vereséget. Az AC Milan ikszelt

A Juve bukta, az Inter nyerte a legnagyobbat a szerdai napon

A Juventus bukta a legnagyobbat az olasz labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában. A „zebrák” az Udinese otthonában szenvedtek vereséget, míg a mögöttük lévő AC Milan döntetlent játszott, a listavezető Inter pedig nyert. Előbbi a Genoa, utóbbi a Catania ellen.
Szankovics hamar betalált

Megérte leigazolni David Beckhamet az AC Milannak. Az angol játékát sokan bírálják, egyvalamit azonban nem lehet tőle elvenni. Ő a világ egyik legjobb szabadrúgáslövője, s ezt a Genoa ellen is bizonyította.

David Beckham a San Siróban megrendezett találkozó 33. percében végezhetett el szabadrúgást kissé balról, a tizenhatos előteréből. Pár pillanattal később pedig a labda a jobb felsőben kötött ki.

Ez az egy momentum úgy tűnt elég lesz a Milan győzelméhez, s ahhoz, hogy a piros-feketék pontszámban beérjék a második helyezett Juventust. De nem volt elég: a hajrában érkezett ugyanis Diego Milito, és pontot mentett a Genoának.

A „zebrák” (igaz az ellenfél is aéapból fekete-fehér csíkos csapat) az Udinese otthonából távoztak pont nélkül, ellenben két bekapott góllal. Fabio Quagliarella a találkozó 20. percében a tizenhatoson belül megszelídítette a labdát, majd fordulásból, ballal laposan lőtt a vendégkapu bal alsó sarkába.

Antonio Di Natale a 74. percben pedig megduplázta az Udinese előnyét, amely még úgy is kitartott a meccs végéig, hogy Vincenzo Iaquinta nem sokkal később tizenegyesből visszahozta a meccsbe a Juvét.

A listavezető Inter már a Catania elleni találkozó elején jelezte, hogy nyerni akar. Dejan Sztankovics a találkozó 5. percében megszerezte a vezetést a bajnoknak.

A győzelmet pedig – ki más mint? – Zlatan Ibrahimovic biztosította be, kihasználva a kitámadó hazaiak helyezkedési hibáját.

Az Inter ismét hat pont előnnyel vezet a bajnokságban.

SERIE A

21. FORDULÓ
Milan–Genoa 1–1 (Beckham 33., ill. D. Milito 87.)
Roma–Palermo 2–1 (Totti 23., Brighi 45., ill. Cavani 31.)
Atalanta–Bologna 0–1 (Volpi 80.)
Cagliari–Siena 1–0 (Acquafresca 37.)
Catania–Inter 0–2 (Sztankovics 5., Ibrahimovic 71.)
Chievo–Lecce 1–1 (Mantovani 88., ill.Vives 56.)
Fiorentina–Napoli 2–1 (Santana 47., Montolivo 79. ill. Vitale 49.)
Sampdoria–Lazio 3–1 (G. Delvecchio 13., Cassano 51., Stankevicius 54., ill. Rocchi 29.)
Torino–Reggina 0–0
Udinese–Juventus 2–1 (Quagliarella 20., Di Natale 74., ill Iaquinta 77. – tizenegyesből)